Kiinde – Süt Saklama Sistemleri

Şimdi size bir anne tavsiyesi ile karşınızdayım… Çok çooook severek kullandığım bir üründen bahsedeceğim şimdi size; (özellikle emziren ve süt sağan anneler; kullanırsanız eğer sonra bana çok teşekkür ediceksiniz ☺️)

İlk çocuğunu uzun süre emziren biri olarak özellikle ilk 1 sene sık sık süt sağardım. Özellikle de ilk 3 ayda sütü arttırmak amaçlı ve de bebek sütün tamamını ememediği için her emzirmeden sonra süt sağdım. Sonra günde 1 kereye düştü ve yavaş yavaş azaldı. Süt pompasından biberona sütümü sağıyordum, oradan süt saklama poşetine aktarıyordum oradan da bebeğe vereceğim zaman ılıtıp biberona döküyordum. Bu sırada hem sütün bir kısmı ziyan oluyordu hem de bulaşık ve sterilizasyon işi çıkıyordu. 1. Çocuğumda Kiinde’den haberim olmadığı için tabi bunun zahmetli bir iş olduğunun farkında değildim 🙈

Alp’e hamile kaldığım zaman kullanmayı heyecanla beklediğim ürünler arasındaydı Kiinde. Neymiş bakalım o zaman Kiinde?

Öncellikle çok sorulan soruya cevap verelim: Kiinde’nin süt sağma pompası yok! Öncelikle bir pompa alıyorsunuz. (Ben Medela Swing kullandım iki çocuğumda da, çok memnun kaldım tavsiye ederim)

Pompanızdan poşete sütü sağabilmek için de Kiinde’nin adaptör setine ihtiyacınız oluyor. Bu adaptör setinin içerisinde her pompayla uyumlu 2 adet adaptör çıkıyor. Yani örneğin Medela kullanıyorsanız Medela’ya uyumlu 2 adet adaptörünüz oluyor. Bu adaptörleri pompanıza bağlıyorsunuz, diğer ucuna da süt saklama poşetini takıyorsunuz ve böylece pompanızdan süt saklama poşetine direk olarak sütünüzü sağabiliyorsunuz 😳  Sonra kilitli kapağını kapatıyor ve buzluğa kaldırıyorsunuz.

(Bu resimlerde Kiinde adaptörleri ve pompanuzla süt poşetine nasıl bağlandığını görebilirsiniz)

Kiinde’nin bir de harika tasarımlı biberonları var…. Bebeğinize sağdığınız sütü vereceğiniz zaman, süt poşetini ılık suda bekletip, ideal sıcaklığa ulaştıktan sonra süt poşetini özel tasarlanmış biberonlarının içine geçiriyorsunuz ve yine çok özel tasarlanmış biberon emzikleri ile bebeğinize verebiliyorsunuz.

(İşte o harika tasarım biberon)

Ama diyorsanız ki benim bebeğim sadece “x” marka biberon emziğinden içiyor; o da tamam 😳👍 adaptörünü takıp kendi biberon emziğini de takabiliyorsunuz (yok artık dediğinizi duyuyorum sanki)

kiinde_ara adaptor_seti_2

(Kiinde biberonların diğer marka emziklere nasıl bağlandığını yukarıdaki görselde görebilirsiniz)

Pekiii, ek gıdaya mı geçtiniz? Bebeğinizi sağlıklı beslemek istiyorsanız tabi; dışarıdaki paket beslenme ürünlerini vermiyorsunuz. Kiinde’nin süt poşetleri aynı zamanda sebze/meyve püresi veya yoğurt koymak için de ideal… O zaman evde hazırlayın sebze – meyve pürelerini, ev yapımı yoğurtları doldurun süt poşetlerinin içine. Kiinde’nin emme aparatı veya kaşığı ile yesin bebeğiniz. Hazırladığınız sebze pürelerinin fazlasını doldurun Kiinde poşetlere, atın buzluğa, dışarı çıkacağınız zaman, tatile giderken veya kısa seyahatlerde hayatınızı kurtarsın… Ek gıda için kullanmak isterseniz de Foodie seti ideal. İçerisinden püreyi poşete dökmek için gerekli püre kabı, emme aparatı ve kaşığı ve 10 tane poşet çıkıyor.

Neyse demek istediğim aslında Kiinde gerçekten mucizevi 👌👌👌 Ben 2. Çocuğumda kullandım, çok memnun kaldım 👌 1. Kadar çok süt sağamadım, yoğunluktan sütüm de azaldı sanki, kalan süt poşetlerimi sonrasında ek gıda döneminde kullandım ve kullanıyorum. Yemek hazırlayamadığımız acil durumlar için ve dışarı çıktığımızda kullanmak için dolapta her zaman hazır sebze pürelerimiz oluyor…  Tüm hamilelere ve emziren annelere tavsiye ediyorum. Yenidoğan alışverişinin olmazsa olmazı olmalı bence 🙂

Çok seçenek var hangi ürünü almalıyız diyenlere: ya setlerden almanız gerekir veya ürünleri tek tek almanız gerekir.

  • Bence en ideal set Kiinde emzirme ihtiyaç seti. İçerisinden 6 tane poşet, adaptör seti, 1 biberon, hızlı-orta-yavaş akış emzik, biberon fırçası ve Foodie set malzemeleri çıkıyor. Bu seti alıp yanına 20li veya 40lı poşet almak en mantıklısı bence. Hem böylece Kiinde’nin tüm ürünlerinden faydalanmış olursunuz.
  • Yok ben tek tek alayım önce bi bakayım derseniz adaptör setini almanız gerekiyor sistemi kullanmak için. Yanında süt poşetlerinden almalısınız. 20li ya da 40lı poşet ile başlayabilirsiniz.  (İlk aylarda günde 3-4 kere bile sağılabilir; poşetler tek kullanımlık ona göre hesap yaparsınız 🙂 )
  • Sonra ek gıda döneminde Foodie seti alabilirsiniz.

*** Kiinde’nin tüm ürünleri mağazamızda ve internet sitemizde de mevcut, yazı içerisinde ilgili ürünlerin websitesi linklerini ekledim.

Umarım faydalı olmuştur…

Sevgiler,

Esra

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s