Uniq İstanbul’da Bir Gün

Sitenin açılış yoğunluğunda çocuklara fazla zaman ayıramadığımız için bu cumartesiyi onlara ayırmaya ve hep beraber keyifli vakit geçirmeye karar verdik. Uniq İstanbul’da çocuklar için çok güzel aktiviteler olduğunu severek takip ettiğim #iremguzey den duymuştum, buz pisti, oyun alanları çocuklar için oldukça keyifli gözüküyordu. O zaman neden olmasın?

Türkiye’nin en büyük buz pisti Uniq İstanbul’daymış. İsterseniz eğitim alabiliyorsunuz, zaten biliyorsanız da direk kayabiliyorsunuz… Bebekler de eğitmen eşliğinde (veya kaymayı biliyorsanız sizin eşliğinizde) bebek kızaklarında kayabiliyor.

IMG_1605Melisler biraz geç kalınca buz pistinin oraya gitmiştik. Sömestr tatili ve çocuklar için olan Underworld su gösterisi nedeniyle çok kalabalıktı. Randevusuz almıyorlardı, ama şansımıza tam o sırada boşalan bir eğitmen Arda’yı aradan aldı. Bizimkisi bayıldı…. İlk binerken istemeyebilir diye düşünüyordum, ama hiç itiraz etmedi.

Biraz da şaşkınlık vardı üzerinde ama keyfi baya yerindeydi… Yaklaşık 5 dakika kadar sürüyor… Fiyatı da çok uygun, 5 dakika için 5 tl veriyorsunuz.

Buz pistinden sonra ise çocukların koşturup zıplayabileceği bir alan olduğunu duymuştuk. Sıra onu keşfetmeye geldi. “The Zone” adındaki bu eğlence ve kültür merkezi bin 600 metrekarelik alanda hizmet veriyormuş. İçerisinde çocukların öğrendiklerini uygulama, eğlenerek öğrenme fırsatı bulacakları Da Vinci Learning Atölye Alanı ve Türkiye’nin ilk indoor Trambolin Park’ın bulunuyor. Biz aslında trambolin park için gitmiştik, hatta gişedeki çocuk Da Vinci Learning bölümünün 5-11 yaş arası olduğunu söylemişti. Yine de bir bakalım diye girdiğimizde en az bir 45 dakika da orada vakit geçirdik…

Trambolin Park’tan başladık. Kocamaaan bir alan. Çocukların zıplayıp koşuşturdukları bir yer. Duvar tarafındaki basket potaları ve Mert’in basket aşkı sebebiyle orada takıldık. Bizimkiler aldılar ellerine topları Mert zıplayıp basket oynarken Arda topu ordan oraya yuvarlayıp kendi çapında zıplamaya çalıştı. Bir saate yakın kalmışlardır.

 


Ortamdaki en minik Arda’ydı. Yürümeye başlamış, zıplamayı, yuvarlanmayı, minderlerde koşturmayı seven tüm çocuklar için süper bir alan… Küçük çocuklar için de büyük çocuklar için de çok keyifli bir ortam hazırlamışlar… Her yaş çocuğa tavsiye edilir.

Yaklaşık 1 saat burda takıldıktan sonra artık çok acıktılar çıkalım derken kendimizi Matematik sergisi bölümünde bulduk. Şöyle bir bakalım çıkarız diyorduk ama 45 dakika 1 saat kadar da burda oyalandık. Burada neler mi var? 20 farklı etkinlik ile matematiğin temel konularını günlük hayata uyarlamış ve çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlamışlar… Toplama çıkarma işlemlerini yapacakları oyunlardan, boy uzatan aynaya, oyuncak pizza yapımından minderleri üstüüste dizmeye, küçük gezgin için Türkiye haritasına, tırmanma duvarından bateri çalabilecekleri oyuncaklara kadar her şey var…. Gidin keşfedin… Özellikle daha büyük çocuklar için çok çok güzel etkinlikler var…. Ama bizimki küçük demeyin, minik kaşifleri de götürün. İşte bir kaç fotograf…

Gitmişken Uniq İstanbul’un içerisindeki Wolkswagen Arena’da Underworld Paradise gösterisine katılabilirsiniz. (29-30-31 ocak ve 6-7 Şubat’ta gösterimleri var)

Hoşçakalın…

IMG_1674

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s