Miniklere Yarıyıl Tatili İçin Etkinlik Önerileri

 

miniklerÇocuklarımız karnelerini aldı, okul başlayana kadar önümüzdeki 15 günü dolu dolu ve eğlenceli bir şekilde geçirmeniz için hep birlikte ailecek katılabileceğiniz etkinlik ve atölye önerilerini sizler için 
derledik…

Bu karlı kış günlerinde eve kapanmayın ve çocuğunuzla birlikte hayatı yaşayın…

Atölye: İstanbul Oyuncak Müzesi Yarıyıl Tatili Etkinliklerioyuncak muze

Sunay Akın tarafından 2005 yılında açılan İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergilenen yaklaşık 4000 oyuncaktan en eskisi 1817 tarihli. Aralarında ilk Mickey Mouse’un da olduğu binlerce oyuncağın arasında gezerken, tiyatro sahnesi gibi düzenlenmiş odalardan birinde çocukluğunuzdan tanıdığınız eski bir dostla karşılaşabilirsiniz. Müze giriş ücreti tam 10, indirimli 7 TL.  Tüm etkinlikler için önceden telefonla rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Müzenin yarıyıl programı için tıklayınız.

 

 

Gösteri: Pırdino Sürpriz Yumurta

pırdino

 

Çocukların dinazor sevgisine akıl sır ermez. Bu nedenle Forum İstanbul içindeki Jurassic Land’de mutlulukları garanti. CNN International da dahil pek çok kuruluş tarafından dünyanın en iyi dinazor temalı parklarından biri olarak gösterilen mekanda, yarıyıl tatiline özel bir gösterim olacak. Tatil boyunca “Pırdino Sürpriz Yumurta” gösterisine ev sahipliği yapacak. Ayrıca yine her gün Türkiye’nin ilk dinazor sahne şovu “Yürüyen Dev Dinazorlar ve Dans Gösterisi” de sahnelenecek. Detaylı bilgi için tıklayınız. Tel: 0212 640 80 88

Gösteri: Shrek

shrek

Zorlu Performans Merkezi, sömestrde çocuklar için çok eğlenceli bir gösteriye ev sahipliği yapıyor: Shrek. Broadway’de kapalı gişe oynayan müzikal, Zorlu PSM sahnesinde 22 Ocak  – 7 Şubat  tarihleri arasında 22 şov sahneleyecek. Gösteri 6 yaş üstü çocuklar için uygundur. Orjinal dilinde seyirci ile buluşacak olan müzikal, Türkçe üst yazı ile sunulacak. Detaylı bilgi için tıklayınız. Tel: 0850 222 67 677

 

Atölye: İstanbul Modern Yarıyıl Tatili Sanat Atölyeleri

istanbulİstanbul Modern Sanat Müzesi, 25 Ocak-5 Şubat 2016 yarıyıl tatilinde çocuklara sanat dolu bir program sunuyor. 7-12 yaş aralığındaki çocuklar bu program kapsamında, sabah saatlerinde müze uzmanlarıyla birlikte sanatı yorumlamaya yönelik atölye çalışmalarına ya da öğleden sonra sanatçıların yönetiminde gerçekleşen, sanat projeleri üretmeye odaklanan sanatçı atölyelerine katılabiliyorlar. Tel: 0212 334 73 52  Programlar hakkında detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.

Atölye: Rahmi Koç Müzesi Yarı Yıl Eğitim Atölyeleri

rahmi kocRahmi M. Koç Müzesi’nde 4-14 yaş arası çocuklar için düzenlenen “Hafta Sonu Eğitim Atölyeleri” çocukların sosyal, duygusal ve zihinsel olarak gelişmelerine yardımcı oluyor. Rahmi M.Koç Müzesi’nde sergilenen Fenerbahçe Vapuru’nun 2. Mevki Salonu’nda yer alan Hafta Sonu Eğitim Atölyesi’nde 4-14 yaş arası çocuklarla her hafta farklı bir atölye çalışması yapılmakta. Bu atölyeler tasarım, mutfak, boyama, sinema, matematik enerji, denizcilik, astronomi, heykel, kukla, drama vb. atölyeye katılan çocuklara yaş gruplarına göre yeni arkadaşlar edinerek iletişim ve sosyal becerilerini geliştirebilme olanağının yanı sıra yaparak- yaşayarak öğrenebilme imkanı sunmakta.  Tel: 0 212 369 66 00 Detaylı bilgi için tıklayınız.

Gösteri: Akbank Sanat Çocuk Tiyatrosu: Aile Ağacı

aile agacıAkbank Sanat’ın geçen yıldan beri sahnelenen ve ilgi gören çocuk tiyatro oyunu yarıyıl tatilinde izlenebilir. Akbank Sanat Oyun yazma atölyelerine katılan çocukların yazdıklarındna ve Jonathan Lloyd’un bir öyküsünden derlenmiştir. Tel: 0212 252 35 00 Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kamp: Koç Üniversİtesi’nde ELC Çocuk Kış Programı

koc

28 Ocak-8 Şubat arası hafta içi her gün 10.00-16.00 arasında, 6-12 yaş grubu için düzenlenen programda, çocukların İngilizce konuşma ve dinleme becerilerinin, sınıf ortamına girmeden atölye çalışmaları ve sosyal etkinliklerle geliştirilmesi amaçlanıyor. Orienteering (harita kullanarak yön bulmayı amaçlayan ve zamana karşı yarışılan bir oyun), sanat atölyesi, havuz oyunları, tırmanma duvarı, mutfak atölyesi, buz hokeyi, artistik patinaj, yoga, interaktif okuma, drama, fotoğraf atölyesi etkinlikleri alanında uzman İngilizce bilen eğitmen eşliğinde gerçekleştiriliyor. Tel: 0212 337 37 37 Detaylı bilgi için tıklayınız.

Atölye: Türvak Ahşap Oyuncağım Atölyesi

turvakTürvak Sinema Tiyatro Müzesi’nde 26 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında “Yarıyıl Tatili Çocuk Eğitim Programı” kapsamında 4 yaş ve üzeri çocuklar için birbirinden farklı, eğitici ve eğlenceli atölyeler düzenliyor. Bunlardan biri de “Ahşap Oyuncağım Atölyesi” 

Laterna Magica ve TÜRVAK işbirliğinde gerçekleşecek atölye, büyük küçük herkesin sevdiği, tiyatro oyunu, animasyon ve sinema filmlerine uyarlanan marangoz Gepetto ve biricik ahşap oyuncağı Pinokyo’nun hikayesiyle açılış yapıyor. Tel: 0212 245 80 91 Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yukarıdaki etkinlik önerilerinin dışında her daim çocuklar için özel etkinlikler planlayan yerleri de unutmamak lazım. Çocukların farklı meslek deneyimleri üzerine kurulmuş Kidzania, kitap okuma ve kitap sevgisini yaptığı etkinliklerle çocuklara çok güzel şekilde aşılayan Kidsnook modası hiç geçmeyen ve son dönemde yıldızı iyice yükselen legonun cenneti Legoland bunlardan sadece bir kaçı. Ayrıca Kanyon, Mall of İstanbul, Akasya, Aqua Florya, Mall of İstanbul, Viaport gibi alışveriş merkezleri de sürekli olarak çocuklar için aktiviteler düzenliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s